Kapadokya Balon Gezisi - playinduo

playinduo

Kapadokya Balon Gezisi

Havalanmak ve gökyüzünde salınmak … Kimilerine göre uçmak baya bir korkutucuyken,  benimse çocukluğumdan beri en sevdiğim şeylerden biri oldu. Kendimi en iyi hissettiğim zamanlar sanırım hep havadayken ve denizdeyken oluyor. Benim gibi bir hayalperestten de zaten sıradan bir kara hayatı beklenemezdi. Geçtiğimiz ay yaptığımız Kapadokya gezisinde çok istediğim şeylerden birini daha gerçekleştirmiş oldum ve yanına keyifle bir tik attım. Evet bu balona binmekti!

IMG_5819

Buraya henüz daha Kapadokya seyahatimizi yazamasam da, youtube’da iki adet video paylaştım, kanalımızdan izleyebilirsiniz 🙂 Gezinin detaylarını diğer yazılarda paylaşmadan önce, benim için en can alıcı kısmına öncelik vermek istedim. Bu seyahati planlamadan, daha uçak biletini bile almadan önce sanırım ilk araştırdığımız şey balonlar oldu.

Güvenli miydi, ücrete değer miydi ve acaba nasıl bir hissiyattı?

Bu soruları Ali ile aklımızdan geçirirken, başladık Google içerisinde bir serüvene… Araştırmaya başlayınca, Kapadokya’da epey bir balon firması ile karşılaşacaksınız. Biz bir iki araştırmadan ve telefon konuşmasından sonra, Skyway Balloons için karar kıldık. Hem fiyat, hem de telefonda gösterdikleri titizlik ve ilgi bizde güven uyandırmaya yetti.

Gezimizin 3. Gününü ise bu büyüleyici plan için ayırdık. Skyway’den sabah 4.30’da, evet daha gün ağarmamışken otelimizden servis arabası ile bizi almaya geldiklerinde, o kadar sabırsız ve heyecanlıydık ki anlatamam. Öncelikle saat 5 gibi tur tarafından verilen atıştırmalıkları yedikten ve kendimize geldikten sonra, saat 5.30’da kendimizi balonun havalanacağı arazide bulduk. Balonların kapasitesi yaklaşık 20 kişi gibi oluyor. Balonlar gerçekten de inanılmaz büyüklermiş, açıkçası ben bu kadar beklemiyordum. İçine binilen sepet kısmı ise 4 bölümden oluşuyor, her bölüme 5’er kişi binebiliyor. Sepetin içine biner binmez, Ali ile kameralarımızı hazırlayıp, bu heyecanlı aktivitenin her saniyesini ölümsüzleştirmek için yerlerimize yerleştik. Ve tadaaaa işte yumuşacık bir şekilde havalanıp, o sihirli peri bacalarını kuş bakışı izlemeye hatta neredeyse dokunma faslına geçmiştik.

IMG_5726

Bu güzel anı size de yaşatabilmek için aşağıdaki video’yu hazırladık, umarım keyifle seyredersiniz.

Uçmak zaten benim için çok keyifli bir aktiviteyken, bir de böyle sihirli bir coğrafyaya yukarıdan bakabilmek adeta bir masalın içinde seyahat etmek gibiydi. Yaklaşık 1 saat kadar havada kaldık ve her saniyesinden inanılmaz zevk aldım diyebilirim. Günün doğuşuna hiç bu şekilde şahit olmamıştım. Kızıldan, sarıya, mora bürünen gökyüzü peri bacalarının üzerinde bize şov yaparken, etrafımız da şeker renginde balonlarla çevrilmişti.

IMG_5740

IMG_5769

Rüya gibi geçen bu 1 saat, bana 5 dakika gibi gelmişti. Balonumuzun kaptanı, bizi hem kalkarken, hem de inerken o kadar yumuşak idare etti ki, bu güzel yolculuğun hiçbir saniyesinde tedirgin olmadık. Balon yere indiğinde, ama çok erken değil mi, keşke daha uzun sürseydi diye mızmızlanan bir çocuk gibiydim 🙂 Sanırım en sevdiğim an da, etrafımız balonlarla çevriliyken ve hava daha tam aydınlanmamışken, balonların içlerindeki yanan sönen alev oyunlarını izlemekti. Video’da çok net bir şekilde görünüyorlar. Adeta yarı aydınlık bir havada etrafımız ateş böcekleri ile çevrili gibiydi.

IMG_5755

IMG_5805

Bana kısacık gelen bu masalsı deneyimi gerçekten herkese tavsiye ederim. Aşağı indiğimizde hepimize birer madalya ve kaptanımız tarafından şampanya ikram edildi.

DSC00638

DSC00634

Anı çekmecemize güzel bir tecrübe ve onlarca unutulmayacak görüntü daha eklenmiş olduk ve sonraki maceralarımız için de çoktan hayal kurmaya başladık bile. Kapadokya gezi yazıları bir dolu fotoğrafla beraber çok yakında burada yerini alacak.

Şimdilik herkese Playinduo’dan sevgiler 🙂

 

1 Discussion on “Kapadokya Balon Gezisi”

Leave A Comment

Your email address will not be published.