Video Post: Terrarium Workshop - playinduo

playinduo

Video Post: Terrarium Workshop

Küçük bir aradan sonra, size katıldığımız tatlı bir etkinlikle merhaba demek istedim. Geçen Pazar günü, Ali ile beraber Hello Floral Design’ın terrarium workshop’una katıldık. Tabi Ali yine kamera arkasında olan biteni sizlerle paylaşabilelim diye kameraya çekti, ben de uzun bir montaj evresinden geçirdikten sonra videoyu tamamlayabildim. Artık youtube’da bir kanalımız da var. İster beni Pınar Biber adıyla aratıp videolara ulaşın, ister bu adresten kanalıma abone olun. Böylelikle yeni videolardan da haberdar olabilirsiniz 🙂

Biraz da size Hello Floral Design’dan bahsedeyim, kurucusu adaşım Pınar, 8 sene kadar tekstil sektöründe stilist olarak çalıştıktan sonra, hepimizin muzdarip olduğu stresli ve yoğun hayat temposundan kurtulup kendini bir aile merakı olan çiçeğe toprağa vermiş. Ofisi Çırağan’da yer alıyor ve bu dünya tatlısı insan hem çok güzel gelin taçları, çiçekleri, mekan süslemeleri ve bir de artık workshoplar yapmaya başladı. Ben kendisiyle daha önce evlilik yıl dönümümüz için çiçek taç araştırması yaparken karşılaşmış ve yarattıklarına bayılmıştım. Bu posttan da tacın fotoğraflarına tekrardan bakabilirsiniz. Bu tanışmamızdan sonra da, tam anlamıyla her yaptığı etkinliğe katılmak için yanıp tutuştum diyebilirim. İlk etkinliği Yılbaşı Çelenk Workshop’uydu ve o da çok zevkli geçmişti, videoyu buradan tıklayıp izleyebilirsiniz.

Bu sefer katıldığımız etkinlik Karaköy Muhit’te gerçekleşti. Taşa, toprağa, minik kaktüslere dokunarak kendi minik bahçelerimizi yarattık. Gerçekten az bir şey toprağa dokunmak, yeşille bütünleşmek her şeye iyi geliyor.

IMG_2864

IMG_2850

2 saat nasıl geçti hiç anlamadık ve kendimizi “Pınaaar bir sonraki etkinlik ne zaman olacak” derken bulduk 🙂 Size küçük bir sır; bir sonraki etkinlik çiçekten taç yapımı olacak, tahmini tarih de 17 Ocak gibi. Bence Pınar’ı instagramda Hellofloraldesign olarak takip edin ve bu güzel etkinliklerden haberdar olun. Emin olun, sinir stres, hafta içi yorgunluğu diye bir şey kalmayacak üstünüzde.

Kendi ellerimle yapmış olduğum terrariumun bitmiş hali bu şekilde 🙂

IMG_2940

En iyisi ben şimdi sizi yapım aşamasını gösteren minik videomuz ve diğer fotoğraflarla baş başa bırakayım.

Son olarak; ben hızımı alamadım, fanusumu bitirdikten sonra bir de evden getirdiğim emaye kupama küçük sukulentler diktim. Siz de evde kullanmadığınız kupalarınızı bu eğlenceli yöntemle değerlendirebilirsiniz.

IMG_2953

Bir de küçük bir not; sukulentler, taşta, toprakta veya kumda yaşayabiliyorlar. Tek dertleri güneş alan bir yer, bir de sulanmaması. Evet yanlış duymadınız, hava aşırı sıcak olmadıkça onları sulamayın, ya çok gereksiz boy atıyorlar ya da çürümeye başlıyorlar.

Umarım siz de keyifli bir hafta sonu geçirmişsinizdir. Evdeki sukulentlerinizi fotoğraflarsanız beni instagramda Playinduo olarak tagleyebilirsiniz. Bir sukulent çılgını olarak hepsine keyifle bakarım.

IMG_2943

IMG_2947

Pınar ile beraber 🙂

Herkese iyi haftalar diliyorum.

Sevgiler

Leave A Comment

Your email address will not be published.