La Reine Pastry - playinduo

playinduo

La Reine Pastry

Geçen haftalarda yine İstanbul’un gri renge büründüğü bir Pazar günü, biraz çıkıp dolaşsak ama çok uzaklara gidesimiz de yok dediğimiz anda instagramda bir iki hesapta fotoğraflarını gördüğümüz La Reine cafe’ye gitmek geldi aklımıza. Çok uzaklara gitmeden, bu cafeyi bulmaya karar verdik. Navigasyona adresi girip, yola çıktığımızda da, hakkaten cadde üstü bir yerde olmadığını, gayet mahalle arasında açılan bir pastane olduğunu fark ettik. Apartmanların ve mahalle esnafının arasına gizlenen bu şık ve zarif mekan bizi gerçekten de şaşırttı diyebilirim. İki yakın kız arkadaşın açtığı bu bohem-şık tarzdaki patisserie,  gelip huzur bulup, nefis tatlılar yiyip, göz zevkini doyurmak adına harika bir mekan.

lareine11

Arkadaşlardan biri gastronomi mezunuymuş ve bu cafeyi açmak da uzun zamandır hayallerinde olan bir şeymiş, ne güzel ki hayallerine de ulaşabilmişler. İsminden de anlaşılacağı üzere tamamen Fransız tarzında bir patisserie burası, bu arada La Reine kraliçe demekmiş ve arkadaşlardan birinin adı Ece olduğu için, onun anlamından esinlenmişler. Yere kadar uzanan perdeleri, yüksek tavanı, elit ve nostaljik tarzdaki dekorasyonuyla hiç de adını aratmayacak tarzda bir yer burası. Hayalinize siyah beyaz Fransız filmlerini getirin, şık vitrinden kendinize bir tatlı seçin, menüdeki meyve çaylarından biriyle de keyfinizi kat kat arttırın.

lareine2

lareine3

Biz beyaz eklerlerinden denedik, yanına da şeftali ve berry’li çaylarından aldık. Çaylar gerçekten çok rahat içimli ve keyifli bir aromaya sahiptiler. Bitki çaylarında çok seçenekleri var ve kış için oldukça idealler. Eklerin lezzetinden ve hafifliğinden de söz etmeme gerek yok sanırım 🙂

lareine7

lareine8

Burası aynı zamanda cafe olmanın dışında, eventlere ve organizasyonlara da ev sahipliği yapabilen bir mekan. Doğum günleri, baby shower’lar ve diğer etkinlikler için aklınızda olsun derim. Ece Hanım’la iletişime geçip, hayallerinizdeki organizasyonu burada gerçekleştirebilirsiniz. Bu kadar ince zevke sahip insanların çok iyi bir iş ortaya çıkaracaklarına eminim.

lareine6

lareine5

Pastalar, tatlılar konusuna da gelirsek, aklınıza gelecek her türlü şeyi sizin için yapabiliyorlarmış. Örneğin şeker hastasısınız ona göre tatlılar yapabilirler veya glutensiz beslenmek istiyorsunuz ama doğum gününüzde pasta yemek istiyorsunuz. Hiç üzülmeyin derim, sadece zamanlama konusunda biraz erkenden haber verebilirseniz hayalinizdeki sağlıklı pastayı doğum gününüzde yiyebilirsiniz. Benim annem de çölyak hastası olduğundan ve glutensiz beslenmesi gerektiğinden, ona doğum günlerinde pasta bulmak çok zor oluyordu, artık adres belli oldu 🙂

lareine4lareine12

Siz de gri bir günde, bu pastel tonlui zarif cafeye uğramak isterseniz diye bu yazı da burada duruversin. Herkese güzel haftalar dilerim.

Adres: Emin Ali Paşa Caddesi, 54/2, Suadiye.

Leave A Comment

Your email address will not be published.