Video Post: Birinci Yıldönümü - playinduo

playinduo

Video Post: Birinci Yıldönümü

Merhaba, baya gecikmeli olan bu postu sonunda hazırlayabildim. Şu sıralar maalesef ülkemiz çok zor günler geçiriyor. Kaos zamanlarında hepimiz günden güne umudumuzu yitirebiliyoruz, ama biliyorum ki istersek her zaman aydınlık günlere kavuşabiliriz. Bugün Cuma ve belki bu fotoğraflarla sizi biraz yaz günlerine döndürüp, neşelendirebilirim diye düşündüm.

O zaman önce şu küçük video’yu izleyelim, sonra ben hikayeyi anlatmaya geçeyim 🙂

9 Ağustos Ali ile bizim evlilik yıl dönümümüzdü. Birbirini seven insanlar için her gün kıymetli ve özeldir, ama hepimiz biliyoruz ki ilkler hep daha özeldir. Biz de bu ilk yılımızı bize hatırlatacak güzel bir anımız olsun istedik ve aklımıza küçük bir video çekimi yapmak geldi. Video için konsept düşünme kısmı da bana kaldı tabi 🙂 Birimiz balık, birimiz yengeç burcu olunca, haliyle en sevdiğimiz şey de deniz oluyor, o zaman tabi ki kumsalda, deniz kenarında bir şeyler yapmalıydık. Ve büyük soru da çekim konusunda kimden yardım alacaktık. Böyle günlerde iyi ki instagram var diyorum. İnstagramda keyifle takip ettiğim bir hesap var; haha fotoğraf. Bu hesabın kendisi kadar sahipleri de çok sevimli bir çift, madem uzun zamandır yaptıkları işleri çok beğeniyorum, neden onlara bir mesaj atmayayım dedim. Sağ olsunlar çok kısa zamanda bize geri dönüş yaptılar ve hemen konsept belirlemeye koyulduk, sevgili Hanife ile baya bir beyin fırtınası yaptık. Ama öte yandan şöyle bir şey vardı, biz çekim için baya geç kalmıştık, yıl dönümümüz ise 9 ağustos’taydı. Video o zaman için gerekliydi ama ben temmuzun sonunda iletişime geçmiştim. Yine de bu kadar kısa zaman olmasına rağmen bizi kırmadılar, İzmir’den kalkıp 1 günlüğüne İstanbul’a geldiler ve biz bu tatlı çiftle düştük Şile yollarına. Şile’de maalesef halk plajında böyle bir çekim yapmak hiç mümkün değil, özel beachlere giderseniz de sizden inanılmaz rakamlar talep ediyorlar. Biz de yolda birkaç kişiye danıştık ve bize Ağlayan Kayalar’a gitmemizi önerdiler. Toprak yollardan kıvrıla kıvrıla, acaba doğru yere mi gidiyoruz tedirginliğiyle sonunda hedefe ulaştık ve gördüğümüz manzara karşısında resmen büyülendik. Burası hem gayet ıssız, hem de çekime çok elverişli bir yer. Arabamızı park etmek ve kumsalda çekim yapmak için de bizden sadece 50 tl ücret aldılar. Normal zamanda buraya çadırınızla gelip kamp da yapabilirsiniz, aklınızda olsun pek harika bir yer.

Çekim öncesi pek vaktimiz olmadığından, çekimde kullanılacak bütün objeleri de evden ayarladım diyebilirim 🙂

Size de fikir olsun diye yazıyorum, biz küçük bir sahil piknik konsepti hazırlamak için; denizyıldızı desenli bir örtü, evdeki İkea ve Paşabahçe fenerler, atıştırmalıklar için sunum tahtası, mumlar, deniz kabukları, hasır şapka, şampanya bardakları ve evdeki çiçeklerimizi kullandık. Bir de küçük bir beyaz masa olsa dediğimiz anda Ali kendi arkadaşlarından yardım alıp artan tahta suntalarla kasaya benzer küçük bir ahşap masa yaptı bize, beyaza da boyanınca artık her şey hazırdı 🙂

JW0A2562

8-(2)

27-(2)JW0A2620

4

2iiiii

9

JW0A2474

21

24

26-2

20

10

30

Beyaz elbisemi Caddebostan Migros’un karşısındaki Suat Butik’ten çok komik bir fiyata aldım.

Çok severek kullandığım Çiçek tacım ise, yine instagramda fotoğraflarına hayran kaldığım Hello Floral Design’a ait, websitelerine ve instagram hesaplarına muhakkak bakın derim. Pınar hanım hem çok ilgili, hem de işini harika yapan bir insan.

Bunca hazırlıktan sonra hava bize tam kumpas kurmak üzereyken, bir iki damla atıp yağmaktan vazgeçti ve biz de 2 saatlik pek keyifli bir çekim gerçekleştirdik.

Buradan tekrardan Haha fotoğraf’a, Hello Floral Design’a ve Salon Özer’e bu güzel günümüzde yanımızda olup, yardımcı oldukları için çok teşekkür ederim.

Belki bu küçük yazı, video ve fotoğraflar da sizin özel günleriniz için fikir olabilir 🙂

3 Discussions on
“Video Post: Birinci Yıldönümü”
  • Pınarcım ben bu yazıyı daha yeni gördüm. Nasıl güzel bir çekim olmuş! Bayıldım… O kadar romantik ki her kare. Bence kendinize çok güzel bir hatıra bırakmışsınız. Mutluluğunuz artarak çoğalsın…

    • Canım çok teşekkür ederiz, çok değerli bir anı oldu benim için de. Çekenler de pek tatlı bir çift olunca, çok keyifli geçti bizim açımızdan. Güzel dileklerin için de teşekkürler, kat kat fazlasını sizin için diliyorum:)

Leave A Comment

Your email address will not be published.