Huzurlu Gümüşlük - playinduo

playinduo

Huzurlu Gümüşlük

[:tr]

Uyarı: Bu yazı, yüksek dozda mavilik ve huzur içerir! Okurken, müziği dinlemeyi unutmayın 🙂

Bugünlerde İstanbul’un havası bir kapalı bir açık, sanki bize oyun oynuyor. Tam artık Haziran geldi diyoruz, yazı kucaklıyoruz, bir bakıyoruz ertesi akşam şimşekler çakıyor, çantaya şemsiye atılmadan sokağa çıkılamıyor. Ama gönül artık maviler, beyazlar, çiçekler böcekler istiyor, gelemeyen yaza özlem gitgide artıyor.

Bu yüzden, ben böyle günlerde daha mavi ve sıcak diyarların fotoğraflarını açıp açıp bakıyorum. Bu yerlerin içinde de benim için en güzeli Gümüşlük, Bodrum tatilimizde de Gümüşlük’e uğramadan dönmedik tabii ki de. Bana kalırsa Bodrum’un en huzurlu, en bakir, en maviyi hissettiren koyu. Gümüşlük’ün girişindeki küçük kahvenin tahta masalarında oturup, nice efsaneye ve tarihe tanık olmuş Tavşan adası’na karşı çayımı yudumlamak, kitabımı okumak, çiçeklerle ve beyaz masalarla donanmış sahilde yalın ayak yürümek kadar keyifli ne olabilir ki. Gümüşlük ruhunuzu arındıracak, içinizdeki özgürlük hissini ortaya çıkarmak isteyecek, yavaş ve huzurlu bir yaşamın değerini hissettirecek bir yer. Burada dertlere, sıkıntılara, streslere yer yok, buraya ayak basar basmaz mavi hayallerin kapısını aralıyorsunuz ve kendi hikayenizin keyif anlarını yaratmaya başlıyorsunuz.

Neyse ben artık susayım da, fotoğraflar konuşsun, Değil mi 🙂1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 21 22 23 24 25 26[:en]

Warning: This post includes overdose peace and blue! Don’t forget to listen the music while reading 🙂 Nowadays, we have an unstable weather in Istanbul, it’s like playing with us. When we are ready to embrace summer with the start of June, next day we hear the sounds of lightnings and never leave home without an umbrella in our bags.  But our longing for summer increases each day, and we want to see vivid blue and white atmosphere, flowers and wakening nature.

So, in these days I just look at more blue and hot places’ photographs. And in these places, Gumusluk is the most beautiful place for me, and we went there in our last holiday in Bodrum. According to me, Gumusluk is the most peaceful, quiet, untouched bay of Bodrum. What can be more joyous than having your tea and reading your book with the scenary of Tavsan Island, and walking barefoot at the seaside covered with flower and white wooden tables. Gumusluk is a purgatorial place, which can show you the lightness of slow living and bring out the spirit of freedom inside you. There is no place for stress and misery in here, when you step out the ground, you can open the doors of white and blue dreams, and create the moments of pleasure of your own story.

Anyway, I should quiet down and let the photos to talk 🙂1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 21 22 23 24 25 26[:]

Leave A Comment

Your email address will not be published.