Lodos eğlencesi - playinduo

playinduo

Lodos eğlencesi

Bu hafta sonunu yoğun lodosla geçiren biz İstanbul’luların elinden deniz ulaşımı alınmış olsa da, hiç de evlerimize kapanmadık 🙂  Anadolu yakası sakinleri olarak biz hemen spor ayakkabılarımızı giyip, dev dalgalarla yürüyüş yapmak üzere kendimizi Caddebostan sahile atıverdik, iyi ki de atmışız. Doğa bazen çok hırçın olsa dahi, o kadar güzel ve heybetli ki, dehşete düşürmeninin yanında büyüleme etkisi de bir o kadar büyük. Gökyüzünün ve denizin aynı griye büründüğü bu günde, martılar rehberimiz olurken,bir kış gününde ıslanmak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı diye düşündük. Hep diyorum içimden, bazen İstanbul’u sevdiğimi farketmem için doğanın hala burayı terketmediğini ve yaşadığını hissettirmesi gerekiyor.

Hazır gri pazartesi bizleri sıkadursun, saçın başın ayrı yerde olduğu ve azıcık deniz suyunun hala üzerimizde çocukluk etkisi bırakabildiği anlar belki yüzünüzü az da olsa güldürür.

In Istanbul, we spent the last weekend with harsh southwest wind, but we didn’t lock ourselves in to our houses despite the cancelled sea transportation:) We as the asian side residents, wore our trainers, and went out to have a walk with the huge waves at the Caddebostan beach. It makes me feel fantastic to witness the wild side of the nature. Sometimes nature shows us its tremendous character and this also makes me revolt and fascinated at the same time. On a day, which the sky and the sea wrapped up to same gray, we thought that getting wet hasn’t been such fun while we were watching the seagulls. Sometimes I tell to myself, in order to remember I still love this city, I need to realize that nature still exists and didn’t desolate here.

While this gray monday distressing us, I hope below photos with my messy hair and sea salted childish acts make you smile 🙂

1 Lodos-eglencesi-221515313 Lodos-eglencesi-2215152155 Lodos-eglencesi-2215152934 Lodos-eglencesi-2215153159 Lodos-eglencesi-2215153260 Lodos-eglencesi-2215153333 Lodos-eglencesi-2215153634

Leave A Comment

Your email address will not be published.